Opublikowano:

Komputery 1

W związku z rozwojem technologii niemal z dnia na dzień zostaliśmy obserwatorami niezwykłego przełomu. Jednego dnia wystarczała nam maszyna do pisania, a drugiego dnia obsługiwaliśmy komputery.
Przede wszystkim wdrożenie było całkiem trudne, głównie tam, gdzie konieczne było odpowiednie dokształcenie pracowników. Naprawdę sprawniej z nowoczesnością pogodziło się młode pokolenie, które przyswajało sobie komputery PC i wszystkie nowości z zapartym tchem. https://rst.software

Czasy dyskietek
Zapewne część młodych ludzi dobrze pamięta swój pierwszy komputer. Zupełnie niekolorowy monitor, niezrozumiały system operacyjny i strach, że włączenie niewłaściwego guzika spowoduje zniszczenie bardzo drogiego komputera – . Zamiast typowych teraz pendrive’ów używa nomagnetycznych dyskietek. Poza tym królował MS-DOS, dlatego samodzielne uruchomienie jakiegoś programu było naprawdę trudne. Gdy jednak przy pomocy łaskawości rodziców można się włączyć ulubioną grę, to obsługa myszki też niebyła przyjemna. Właściwie to klawiatura była głównym narzędziem.

Kiedy na rynek weszły komputery osobiste, zmianom uległ również wizerunek systemów operacyjnych. Pojawił się Windows i od tamtej pory rynek funkcjonuje inaczej. przyciski doprowadziły do tego, że łatwiejsza stała się praca i szkolenie pracowników. Biznesmeni zaczęli zamawiać komputery dla firm. Równolegle zaczęła rozwijać się internetowa sieć. Ciągle rozbudowywana i ulepszana uzyskała charakter globalny.

Upowszechnienie się komputerów spowodowało, że aktualnie dokumenty mają postać cyfrową. Zaistniała zatem możliwość lepszego niż do tej pory ich systemu zabezpieczenia. Wytworzyła się grupa ludzi z wykształceniem informatycznym,zajmująca się Siecią, przez którą przechodzą dane. Wprowadzono nowe pojęcia. Dedykowane serwery intel, możliwość aktualizacji systemu i tworzenie backup’u. Czy ktoś wpadł na to, że maszyny do liczenia zdominują ludzkie życie? https://www.rst.software

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *