Opublikowano:

Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie mobilnych aplikacji nie jest tym samym, czym jest testowanie aplikacji internetowych. Różnice znajdziemy na wielu poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, jasne jest bowiem, iż odmiennie wygląda sprawdzenie aplikacji bankowej, a jeszcze odmiennie aplikacji społecznościowej.

Wiele zależy również od docelowej grupy potencjalnych użytkowników – http://www.testarmy.com

Spore znaczenie posiada także platforma na której pracuje aplikacja, bo wpłynie to na sposób rozpowszechniania jej. Najbardziej obecnie znane są platformy takie jak Google Play oraz App Store pełen raport. W takim aspekcie zdarzają się różne kłopoty, jak to, iż żeby znaleźć defekt należy wpierw wgrać najnowszą wersję programu dla konkretnego sklepu i zaczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasami potrwa to nawet aż 3 tygodnie.

Bardzo pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych polecam:, ponieważ dzięki temu prościej nam pojąć wszelakie najważniejsze zagadnienia. Szczególnie ważne będzie, aby przewidzieć najistotniejsze błędy i w miarę na nie zareagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i na pewno nie będzie starał się znaleźć informacji, jeśli stanie się to trudne. Zamiast tego skasuje daną aplikację a potem zainstaluje nową odmiennego wykonawcy. Do naszej nigdy już nie powróci – http://testarmy.com

Pamiętajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie ciekawa, bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu będzie bardzo popularna. Zawsze warto się też szkolić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *