Opublikowano:

Obejmy

Złącza zaciskowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Produkowane są też z różnych materiałów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż końcówek i złączy do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Dobierając stosowny gatunek fragmentu montażowego, trzeba uwzględnić gatunek montowanej końcówki budulec i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego powiązania splotów przewodów, kabli, węży, rękawów.

W poniektórych przypadkach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, odporne na wysokie temperatury. Posiadają szeroki obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych szerokościach i są niesłychanie mocne – sprawdź na: http://www.obejmy-mocowania.pl

Cechuje je ogromna wytrzymałość na warunki pogodowe, zwłaszcza na postępowanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Mogą być stosowane też w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego utwierdzenia zakończeń na węże, są z powodzeniem używane w wielu branżach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez zastosowania specjalistycznych urządzeń – http://obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie nastręczają użycia dodatkowych przyrządów, zadzierzgnięcie opaski można dokonać ręcznie.

Są również obejmy przeznaczone do zaciskania końcówek nierdzewnych sanitarnych, lub te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *